»Ko begunci zapustijo svoje države, poleg družine, varnega doma in svojega vsakdanjega življenja izgubijo tudi svoj človeški in socialni kapital, ki so ga imeli v matični državi. V Sloveniji si ga morajo zgraditi na novo in z ustreznim podpornim okoljem se lahko zelo kmalu postavijo na noge.«
»Ker sem vse to doživel. Ker jih razumem. Poznam vse te faze, ko si ujet v azilu in se moraš seliti iz države v državo.«
»Policija je zaradi tega žal izgubila velik del kapitala uživanja ugleda v javnosti, ki ga je imela do zdaj.«
»Ko rečete, da je begunska kriza v Evropi, ZDA ali Avstraliji, to ni res. Največ beguncev je v državah, ki mejijo na krizna žarišča, torej večinoma v revnih in srednje premožnih državah.«
»Večina ljudi na begu, okoli 76 odstotkov beguncev, zbeži v države, ki so revne.«
»Smo narod v zatonu. Narod, ki je izgubil samozavest. Resnično. Žalostno je to slišati. Mislim, da smo izgubili samozavest in željo po moči, svojo moč. Leto 2024 je naša zadnja bitka. Če jo bomo izgubili, bomo izgubili državo.«
»To je potrebno, ker morajo države pripraviti pogoje za ljudi, ki so pri njih.«
»Begunci v Sloveniji že dalj časa ugotavljajo, da so obravnavani kot številke in kot varnostno vprašanje, ne obravnavajo jih kot ljudi, ki so prišli po zaščito in imajo za to utemeljene razloge, ki jim je treba prisluhniti.«
»Bežijo iz države v vojni v državo, v kateri že 13 let divjajo spopadi in konflikt, kar je izjemno težka odločitev.«
»Takrat sem spoznala, kaj pomeni biti begunec. Izgubiš vse, prideš praznih rok. Zato je to name zelo močno vplivalo. Takrat sem začela čutiti, da so to ljudje, ki jim pripadam. To je bilo tisto, kar so leta 1948 doživeli moji starši. Vse je postalo zelo osebno.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju